اندر فواید دنیای مجازی

یک چیز دنیای مجازی را دوست دارم. اینکه بری از اولین تا آخرین پستت را بخوانی و خودت را لا به لای پست هایت ببینی که چقدر  لق می زنی. چقدر  تصویری که از خودت داری (یا میسازی؟) با خودت فرق دارد.  چقدر توجیه کردی. چقدر به خودت دروغ گفتی. البته بدیش این است که آدم این را کمتر در نوشته های خودش می فهمد. این عدم ثبات را، این توجیه کردن ها را در نوشته های دیگران راحت تر می بیند. توجه کرده اید اگر محاسبات ریاضی دوستی را چک کنید، خطای او را راحت تر از خودش پیدا می کنید. تا به حال برایتان پیش آمده؟ انگار موقع چک کردن محاسبات خودتان، مغزتان دوباره همان خطای محاسباتی را تکرار می کند. چقدر خوب است که یک دوست مجازی که از بالاتر آدم را می بیند این خطاها را گوشزد کند. هر چند تلخ. هر چند نا امید کننده. هر چند عکس العمل اولیه ات این باشد که مزخرف می گوید. ولی تلنگرش را می زند و پیدا کردن مشکل اولین قدم برای حل آن است.

پ. ن. قصدم فقط این بود که بگم ممنون میشم اگر هر موقع هر نظری داشتید راحت بگید و فکر  ناراحت شدن من رو نکنید.

/ 5 نظر / 4 بازدید
Allen G

یکی‌ از دلایلی که همیشه دفتر خاطرات دوست داشتم همین بود، همین که برگردی به گذشته و بخونی. حالا الان که توی ف ی.س بوک یا بلاگ می‌شه به همین راحتی‌ همین کار رو کرد. اما خیلی‌ جاها شده که دیدم توی یه موقعیت مشابه در شرایط مشابه چقدر نظریات متفاوت داشتم. حالا الان یعنی‌ بریم شروع کنیم از اول پست‌ها رو بخونیم ایراد‌های هم رو پیدا کنیم؟ چه کاریه؟

مامان میسا

لینکت کردم گلم لطفا شما هم من رو لینک کنید[لبخند][گل]

صاب مرده

من بعضی وقتا جرات نمی کنم پست های قدیمی خودم رو بخونم.

مامان

همیشه خوبه آدم نظر شخص دیگه ای رو هم بشنوه اما آدم بیطرف و منصف هم پیدا کردنش سخته! به نظر من آدم باید به خودش طور دیگه ای نگاه کنه گاهی گداری! البته حرف شما رو هم خوب میفهمم!

allen g

دروغ نگم من هم خاطرات نویس با پشته کاری نبودم، اما خوب هروقت اتفاقی‌ می‌‌افتاد می‌نوشتم، اینجوری نبودم که هر روز بنویسم. اما خوب اتفاقا فکر می‌کنم اینکه این تغییرات رو میبینیم خیلی‌ هم خوبه، حداقل معنیش میتونه این باشه که در گیر یه سری اعتقادات خالی‌ نیستیم و حداقل هر روز به چیز‌هایی‌ که باور داریم فکر می‌کنیم و در گذر شرایط و زمان و مکان اونها رو به روز می‌کنیم. اینکه شاید قدرت این رو داریم که بتونیم پا روی عقاید خودمون بذاریم اگه به این نتیجه برسیم که نا درست بوده. چشم از این به بعد هم هرچیزی به ذهنم بیاد مینویسم، که کامل آینه وار باشم. احتمال داره که مربوط به فیلتر شکن باشه، نمی‌دونم حقیقتش. اما خوب میتونی‌ امتحان کنی‌ شاید توی گوگل پلاس بشه کامنت گذاشت. در هر صورت مرسی‌ که میای وقتت رو اونجا هدر میدی و سر می‌زنی.